Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kwiatki świętego Franciszka - streszczenie

św. Klary, ale na noc przed przybyciem do celu wzrok tak się pogorszył, że nic już nie widział i nie mógł iść dalej. Franciszek musiał zostać w miejscu i pomyślał, że to kara Boża za jego grzechy, podziękował więc Bogu i poprosił o łaskę, by nic nie zdołało go odwieść od Niego.
Usłyszał głos z nieba pytający, czy cieszyłby się, gdyby w zamian za chorobę dostał cudowny skarb. Franciszek odpowiedział, że nie jest godzien skarbu. Bóg odpowiedział, że tym skarbem jest życie wieczne i że go otrzyma. Franciszek uradował się, pożegnał z Klarą i poszedł do Rieti. Na wieść o jego przybyciu pojawiło się przed miastem mnóstwo ludzi, więc Franciszek poszedł do pobliskiego kościoła. Ludzie dowiedzieli się o tym i poszli do tej świątyni, niszcząc tamtejszą winnicę. Franciszek od Boga dowiedział się o strapieniu księdza z powodu winnicy i obiecał mu, że jeżeli będzie mógł pobyć tam jeszcze kilka dni, Bóg wynagrodzi mu to. Faktycznie – podczas winobrania okazało się, że ksiądz otrzymał więcej wina, niż zazwyczaj.

20.Pewien delikatny młodzieniec wstąpił do zakonu, ale po kilku dniach za sprawą czarta odczuł niewiarygodny wstręt do swej szaty. Postanowił odejść, ale wpojono mu nawyk klękania przed ołtarzem. W nocy kiedy miał odjeść przeszedł przed ołtarzem i oddał mu pokłon. Bóg zesłał mu widzenie: widział mnóstwo świętych w pięknych szatach, z lśniącymi obliczami, idących wśród śpiewów anielskich. Wśród nich było 2 piękniej odzianych, otoczonych wielką jasnością. Na końcu pochodu znów był ktoś inny otoczony wielką chwałą. Młodzieniec zapytał ich, kim są, a oni odpowiedzieli, że braćmi mniejszymi, ci dwaj bardziej promienni to Franciszek i Antoni, a ten na końcu niedawno zmarł, a za dzielne zwalczanie pokus wiodą go w triumfie do bram raju. Piękne szaty otrzymali od Boga w zamian