Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kwiatki świętego Franciszka - streszczenie

żeby to on stanął przy Franciszku i został pobłogosławiony, ale Franciszek poznał, że to nie jego ukochany syn pierworodny, więc Bernard podszedł do niego. Franciszek położył dłonie na głowach dwu braci i błogosławił.
Wszyscy bracia bardzo szanowali Bernarda, a gdy ten był umierający przyszło do niego wielu braci, wśród nich św. Idzi. Bernard polecił, by Idziemu przygotować osobne miejsce do modlitw. W chwili śmierci polecił braciom, by się miłowali wzajemnie.

7.Pewnego razu Franciszek przebywał nad jeziorem koło Perugii. Nocą Bóg natchnął go, by w noc popielcową wybrał się na wyspę na jeziorze i pościł. Święty wziął ze sobą tylko dwa małe chleby. Franciszek prosił, by przyjaciel, który pomógł mu przedostać się na wyspę, nie mówił nikomu o wyprawie i żeby przybył po niego w Wielki Czwartek. Franciszek schronił się w zaroślach, gdzie modlił się Przez 40 dni prawie nie pił i zjadł jedynie pół bochenka chleba. Wkrótce przez czyn Franciszka na wyspie Bóg dokonał wielu cudów, więc ludzie zaczęli tam zamieszkiwać. Powstało miasto i klasztor zwany Na Wyspie.

8.Franciszek z Leonem szli z Perugii do Świętej Panny Maryi Anielskiej. Było bardzo zimno. Franciszek napominał Leona, że przykłady świętości, uzdrowienia, mądrość, poznanie wszelkich tajemnic i dar nawracania innych nie są doskonałą radością. Brat Leon zapytał, co więc nią jest. Franciszek odpowiedział, że kiedy dotrą do celu w brudnych szatach i cierpiący z głodu, nie pozna ich odźwierny, weźmie za łotrów i zabroni wejść, a oni będą wiedzieli, że przecież ich zna, to będzie doskonałą radością. I jeżeli będą z pokorą i miłością znosić to, że będzie ich wyganiał, bił kijem, to też będzie doskonałą radością, ponieważ Chrystus nakazywał pokonywać samego siebie, a mniej ważne są dary Ducha Świętego od znoszenia cierpień dla Bożej