Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kwiatki świętego Franciszka - streszczenie

Bóg i rozpalił duszę miłością ubóstwa, tak że zdawał się z niego buchać ogień. Poszedł on do Macieja i rzekł, by ten mu się oddał, powtórzył to 3 razy i za trzecim razem tchnienie podniosło Macieja i pchnęło go na ziemię. Franciszek powiedział, by udali się do św. Piotra i Pawła i prosili ich o wyjawienie tajemnicy ubóstwa.
Poszli do Rzymu i weszli do kościoła św. Piotra. Franciszek modlił się w jednym kącie kościoła, Maciej w drugim. Franciszkowi objawili się Piotr i Paweł i powiedzieli, że Chrystus daje jemu i jego braciom skarb przenajświętszego ubóstwa. Franciszek powiedział o tym Maciejowi i obaj radośni wrócili do Spoleto.

14.Franciszek rozmawiał z braćmi o Bogu. Polecił jednemu, by otworzył usta i mówił, co nakaże mu Duch Święty. Brat wykonał to polecenie, po nim zrobili to jeszcze inni dwaj bracia, każdy mówił inaczej, wszyscy trzej z natchnienia Ducha Św. Kiedy mówili ukazał się im Chrystus i napełnił ich taką łaską, że stracili przytomność. Kiedy ocknęli się Franciszek powiedział im, by dziękowali Bogu, ponieważ On „...otwiera usta niemych i pozwala językom prostaczków przemawiać mądrością”.

15.Franciszek w Asyżu odwiedzał świętą Klarę. Klara prosiła go kilkakrotnie, by jadał z nią, ale on się nie zgadzał. Bracia powiedzieli mu, że jest zbyt surowy, bo przecież Klara za jego naukami porzuciła wszystkie bogactwa świata. Franciszek stwierdził, że mają rację i postanowił, że będą jedli w kościele Panny Maryi Anielskiej. Wybranego dnia Klara udała się tam z towarzyszką i braćmi i przed posiłkiem zwiedzili świątynię. Franciszek kazał nakryć do stołu na gołej ziemi. Później razem zjedli posiłek. Franciszek mówił o Bogu i spłynęła na nich taka łaska Boża, że klasztor i las stojący w pobliżu zdawał się płonąć. Ludzie z miasta ruszyli, by gasić pożar, ale na miejscu nie