Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kwiatki świętego Franciszka - streszczenie

zobaczyli żadnego ognia, tylko Franciszka, Klarę i ich towarzyszy wciąż kontemplujących Bożą łaskę. Kiedy w końcu ocknęli się Klara wróciła do swego klasztoru. Siostry czekały na nią i bardzo się ucieszyły z jej powrotu, bo bały się, że Franciszek odeśle ją do innego klasztoru.

16.Kiedy założyciel zakonu zebrał wielu braci, zatroskał się, co robić – tylko modlić się, czy też kazać. Chciał poznać wolę Boga w tej kwestii, ale nie wierzył swoim modlitwom, więc poprosił o nie siostrę Klarę i brata Sylwestra. Sylwester usłyszał od Boga, że Franciszek ma hodować owoce dusz i żeby przez niego ludzie byli zbawieni. Klara otrzymała tę samą odpowiedź. Maciej, który był posłem Franciszka w tej sprawie, zrozumiał, że Bóg chce, by Franciszek też kazał, więc powiedział mu o tym. Franciszek natychmiast wyruszył w drogę w towarzystwie brata Macieja i brata Anioła.
Doszli do Sawurniano, gdzie Franciszek kazał do jaskółek tak żarliwie, że ludzie z tego grodu usłyszawszy go chcieli iść za nim. Franciszek powiedział, żeby nie szli, tylko powiedział im, co mają robić dla zbawienia. Poszedł dalej między Caunaio a Bevagno. Na polu zaczął kazać do ptaków, które słuchały go z wielkim zaciekawieniem – opowiadał im, że mają być wdzięczne Bogu za wszystko, co dla nich zrobił. Po zakończeniu kazania święty uczynił nad nimi znak krzyża, a one odleciały w cztery strony świata, co oznacza, że i kazanie Franciszka ma się tak rozejść.

17.Młody chłopak wstąpił do bardzo biednego klasztoru. Franciszek przybył tam, a chłopiec postanowił obserwować go, by poznać jego świętość. Chciał dowiedzieć się, co święty robi nocą, kiedy wstaje. Żeby nie zasnąć chłopak położył się obok Franciszka i związał ich sznury od habitu. Franciszek nocą spostrzegł to, rozwiązał węzeł i wymknął się do lasu, by się modlić. Młody